Ledelses-og Udvalgsposter

2019-2020

 

Stadsgildet

 

1. gilde

 

2. Gilde

 

3. Gilde

 

4. Gilde

 

5. gilde

Gildemester

 

Suppleant

John Preben Hansen

27316531

Kaj Vahlkvist

Otto Bjerregård

60165970

Henning Nøhr

Tove Knudsen

22290511

Aase Jensen

Laurids Vinding

23740872

Christian Sønderby

Christian Vildfang

60541129

Uffe Uhrbrand

Steen Thisgaard

75502226

Ib Damkjær-Larsen

Gildekansler

 

Suppleant

Henning Lorentzen

40113809

Eva Damkjær-Larsen

Søren Kaehne

20149729

Niels Zoega

Bente Juhl Knudsen

28900518

Birgit Julius Nielsen

Niels Chr. Refsgaard-Iversen

 24615845

Finn Mortensen

Arne Rask

21308344

Preben Schmidt

Lise Gudberg

75502308

Tove Andersen

Gildeskatmester

Suppleant

Bent Christensen

20721361

Per Johannsen

Peter Eeg

28306766

Frede Jensen

Birthe Ostersen

40553200

Annemarie Sønderby

Per Johannsen

51685734

Per Olsen

Niels Henning Jørgensen

24820035

Mogens P Knudsen

Kaj Lykke Poulsen

28155285

Elly Petersen

Revisor

 

Suppleant

Jacob Seistrup

Henning Spens

Regner Staugaard

Svend Erik Pørksen

Ebbe Holst

Søren Rasmussen

Else Wrae

 

Helle Rasmussen

Verner Thomsen

Gunner Kjær-Hansen

Uffe Christiansen

Søren Uhrbrand

Evald Sjøgreen

Johs. Chr. Berger

 

 

 

Regner Staugaard

Kaj Vahlkvist

Bodil Eliasen

Herolder

 

Suppleanter

  Søren Rasmussen

Benny Pagh

Niels Chr. Hansen

Gurli Kaehne  Lis Flodgård

Hanne Thomsen

Lene Knudsen

Lif S. Petersen

 

Axel Boyum Hansen

Poul Hauschildt

Kaj Johansen

Karsten Barfoed

Jørgen Sünksen

 

Hanne W.  Thomsen

Skriver

 

Suppleant

  Per Madsen

 

Hans Emil Andersen

Britta Højriis

 

Nina Back Andersen

Ejvind S. Jacobsen

 

Kaj-Henning Sørensen

Poul Lyngs

 

Uffe Uhrbrand

Kurt Schmidt

 

 

Hjælpekomite

 

Suppleant

John Preben Hansen

 

 

 

Bent Christensen

Henning Nøhr

 

H.C. Jepsen

Renate Lyngs

 

Else Vig Warming

Olav Kjeldsen

 

Verner Thomsen

Søren Uhrbrand

 

Christian Vildfang

Tove Schmidt

 

Bodil Eliasen

Lejrudvalg

 

Suppleant

Bent Christensen

 

Henning Lorentzen

Torben Andersen

 

Hans Hougaard

Jette Høeg

 

Nina Bach Andersen

Hans Peter Petersen

 

Ejvind S. Jacobsen

Knud Esbjerg

 

Uffe Uhrbrand

Eva Damkjær-Larsen

 

Verner Thomsen

Husudvalg

 

Suppleant

Bent Christensen

 

John Preben Hansen

Niels Buckle

 

Ebbe Holst

Bodil Poulsen

 

Ulla Knudsen

Erik Sandholt

 

Leif V. Lind

Arne Rask

 

Jan Rothausen

Grethe Tønning

 

Kirsten Nielsen

Webmester  

Bent Christensen

 

 

Søren Kaehne  

Annemarie Sønderby

Aase Jensen

 

Christian Sønderby

 

Pr. udvalg  
GIM

 

Suppleant

  Preben Abildtrup

 

Hans Emil Andersen

Aase Jensen

Lis Flodgård 

  Uffe Uhrbrand

 

Evald Sjøgreen

Mette Skræ

 

 

Juletræsudvalg

 

Suppleant

  Niels Chr. Hansen

 

Henrik Poulsen

Gurle Kaehne

 

Rita Thomhav

Erik R. Petersen

 

Egon Lunding

Jan Rothausen

 

Henning Spens

Inger Marie Søgaard

 

Hanne W. Thomsen

Optagelsesudvalg

 

 

  Ledelsen Ledelsen Laurits Vinding

Christian Sønderby

Michael Andersen + Pro.

Mogens P. Knudsen

 

Poul A. Lyngs

Ledelsen
Ridderudvalg

 

Suppleant

  Henning Nøhr

 

Hans Emil Andersen

  Paul Petersen Karsten Barfoed

 

Thorvald Syndergaard

Ledelsen
Broder Hjælpen

 

Suppleant

  Jørgen Pørksen

 

H.C. Jepsen

  Erik Sandholt

 

Per Johansen

Mogens P. Knudsen

 

Johs. Berger

 
Operaudvalg

 

Suppleant

  Kai Peter Heick

 

Henrik Poulsen

  Finn Mortensen

 

Per Johannsen

Karsten Barfoed

 

Otto Munniche

Ib Damkjær-Larsen

 

Tove Andersen

Distributionsudvalg

 

Suppleant

  Kai Peter Heick

 

Jørgen L. Petersen

Else Wraae Uffe Christiansen Poul Lyngs

 

Uffe Uhrbrand

Kurt Schmidt

 

Ingolf Nielsen

Div Udvalg   Hjælpegruppe

Arnth Valentin, Bent Christensen, Svend Aage Petersen, Otto Bjerregård

Hjælpegr. Kontakt . Tove Knudsen

Renate L.Britta H.Gurli K.AM. Sønderby.

Bankoudv.  Bente K.Britta H.og

Helle R.

Hans Bjerg, Legat:

Axel Boyum Hansen

Pr & sponsorudvalg:

Erik Albreksen

Søren Uhrbrand

Uffe Uhrbrand